בחירות המבקרים

מבקרי ואנשי תרבות ממליצים על ספרים שאהבו

אורנה בנאי

שחקנית
אשכול נבו / הראיון האחרון

ציון: 9

רומן על סופר ידוע שמקבל לידיו שאלות מקוראיו ומנסה לענות עליהן. התשובות לשאלות כנות באופן מכאיב וחושפות עולמות, סיפורים, עלילות, פצעים ופגמים. אהבתי מאוד את הספר והתאהבתי בסופר ובדמויות שמככבות בחייו.

עדי זליכוב־רלוי

 סופרת ילדים
ואלרי פרין / להחליף את המים של הפרחים

ציון: 9

רומן צרפתי קטן ושובה לב המתרחש בבית קברות קטן בחבל בורגון. שומרת בית הקברות, אישה חריפה וכובשת, פוגשת בוקר אחד בגבר זר אשר מבקש להניח את כד האפר של אמו המנוחה על קברו של המאהב שלה, שעל קיומו לא ידע.
זהו סיפור יפהפה הכתוב ברגישות ובהומור על החיים, על אהבה, על החמצות, על אובדן ועל בני אדם. הדמויות נפלאות והספר קולח עד לסופו המצוין.

אשכר ארבליך־בריפמן

סופרת ילדים
מיכל פיטובסקי / דברים שקורים בשומקום

ציון: 10

ספר נוער עוצמתי ומטלטל שחושף סיפור מורכב ומעורר לא מעט הזדהות.
משהו באופן השקט והכמעט שליו בו מתמודדת הגיבורה עם סיפור החיים שלה במקביל לחוסר היכולת שלה להשלים איתו, גרם לי לזעוק. ליבי פשוט יצא אליה.
איך זה יכול להיות?? איך העולם שותק?! למה אף אחד לא עוזר לה? איך ילדה כל כך צעירה יכולה להתמודד עם זה לבד?
הוצפתי בשאלות ונסחפתי אל תוך מערבולת רגשות שגרמה לי להמשיך ולהמשיך לקרוא, כמו מכורה.
הסוף הותיר אותי פעורת פה. הייתה פה דרך, הייתה פה סוג של השלמה. כמעט כמעט כמעט. כל כך קרוב. אבל ככה זה בחיים. אנחנו לא בסרט של דיסני. אנחנו בשומקום.

עטרה אופק

עורכת ומתרגמת, בעלת האתר "המתלהבת"
עמוס נוי / שלום לאדון העורב

ציון: 9

השירים של עמוס נוי צועקים בשקט. הם כתובים בשפה של חלום, כאילו נכתבו מתוך שינה טרופה, ואולי לכן הם מטלטלים כל כך. כמו שכתוב בשיר שעל גב הכריכה, אצלו אפילו "לגשם יש טעם של מלח ולָרוּחַ ריח של דם". מומלץ להשיג גם את ספרו החדש, "קוסם אחד ניסר אותי והלך למקום אחר" (בהוצאת "עולם חדש").