בחירות המבקרים

מבקרי ואנשי תרבות ממליצים על ספרים שאהבו

ישי שריד

סופר
חגי ארליך  / ים סוף, הים העצוב

ציון: 9

הספר מתאר את תולדות המאבקים על השליטה בים סוף, כנתיב מרכזי למסחר בין מזרח ומערב, מימי מלכת שבא ועד ימינו. פרופ' ארליך פורש יריעה היסטורית רחבה, ומסביר מדוע נותר ים סוף מבודד ונידח, בניגוד לים התיכון שוקק החיים. ספר מרתק על דרמות נשכחות שעיצבו את שכנותינו מדרום. 

מיכל נגרין

אמנית ויוצרת
ענת לב-אדלר / אישה בעונת מעבר 

ציון: 9.5

ספר שהותיר אותי נפעמת מהכתיבה הנשית הנפלאה ומיכולת התיאור המדוייקת של הדמויות. קראתי את הספר במהלך ימים ספורים ונקשרתי ממש לדמויות (בעיקר לווישניאק ולשירי) שממשיכות ללוות אותי וילוו את כל מי שיקראו. התחברתי אל הסיטואציות והאסוציאציות הציוריות, ואני מעריכה מאוד את האומץ ללכת עם הדמויות ובעיקר עם אביגיל עד הסוף. הספר נקרא בנשימה עצורה, ואני ממליצה מאוד לכל מי שנמצא באמצע החיים לקרוא את הספר הזה.

אוהד קנולר

שחקן, מנכ"ל תיאטרון גבעתיים
יהושע קנז / דירה עם כניסה בחצר

ציון: 10

קובץ בן תשעה סיפורים, המאפשר ליהנות מכישרון כתיבה נדיר, ומקול ייחודי בספרות העברית. קנז הוא מתבונן חד, ומאזין קשוב המעביר את הדרמה הגדולה, הגלומה ברגעי היום יום הקטנים ביותר, בכתיבה מדויקת, וחפה מזיופים.

עטרה אופק

עורכת ומתרגמת, בעלת האתר "המתלהבת"
מתן חרמוני / מחר אני יוצא מזה 

ציון: 7.5 

ספר קריא מאוד, מלא סקס, סמים ורוק'נרול. שלוש המלים הראשונות בספר הן "כשהסמים התחילו לפעול", ודי מהר מגיע אקשן ועירום, ויש גם מלא ניים-דרופינג של דמויות שמוכרות לכל מי שצורך תקשורת, עיתונות וספרות וקצת פוליטיקה. אז הספר באמת מתחיל מצוין, אבל אט-אט מאבד מיקוד ולקראת סופו כבר לא ממש היה אכפת לי מה יקרה לגיבור. מה שכן, עד אז היה די כיף לקרוא. נחמד לטיסות.