בחירות המבקרים

מבקרי ואנשי תרבות ממליצים על ספרים שאהבו

שרי שביט

 סופרת ומשוררת
שירה כרמי / דיאנה ודויד

ציון: 9

לקרוא ברומן של שירה כרמי זה כמו לשבת במארב מותח ומלא בהפתעות. על פני השטח: זוג מושלם שיש לו הכל. אבל מתחת לזה: תשוקות, תעלומות וסודות. קראתי את הספר הזה בנשימה אחת. חד פעמי ומושך. ממתק אמיתי לקיץ.

רינת פרימו

סופרת
ג'נין קאמינס / אדמה אמריקאית

ציון: 9

זה לא ספוילר, כי כבר בעמוד הראשון מתפרצת כנופיה חמושה לחגיגה משפחתית באקפולקו, מקסיקו ויורה בכל המשפחה המורחבת. היחידים שנשארים בחיים הם לידיה ובנה לוקה שהיו במקרה בשירותים בזמן הטבח. בלית ברירה, לידיה בעלת חנות הספרים שנשואה לעיתונאי, לוקחת את בנה ומצטרפת לשיירות הפליטים שמנסים לגנוב את הגבול ממקסיקו מוכת האלימות לארצות הברית. אדמה אמריקאית (American dirt) מצליח להפוך סיפור שהוא בדרך כלל כותרת נבזית בעיתון (נחילי פליטים מסתננים...) לסיפור אנושי מעורר הזדהות. קאמינגס אינה מקסיקנית (אלא נשואה לפליט מקסיקני) וקיבלה ביקורת על כך שהעזה לייצג בכתיבתה תרבות שאינה שלה. מה שהיה מותר פעם להרייט ביצ'ר סטו (אוהל הדוד תום) נחשב בעייתי היום. אבל הספר זכה להצלחה גדולה בארצות הברית. הוא מרתק, נגיש ומרגש ומאוד מומלץ.

עטרה אופק

עורכת ומתרגמת, בעלת האתר "המתלהבת"
פיונה קטוסקס / הסיפור האמיתי והמופלא על איך תינוקות באים לעולם

ציון: 10

לא בטוח שהייתי מקריאה את הספר החמוד הזה (בתרגומי) לפעוטות, אבל שמעתי על קטנטנים שהתמכרו לו ומדפדפים בו שעות, וגם כל הילדים שקיבלו ממני את הספר התאהבו בו לגמרי, מגיל הגן ועד לאמצע היסודי! כך השתכנעתי שאני לא סתם משוחדת: זה באמת ספר מצוין, כי הוא מסביר את הנושא הטעון והמורכב הזה בצורה הכי פשוטה וידידותית שאפשר, עם איורים וכיתובים מלאי חן והומור, בלי שמץ מבוכה, עם הרבה כבוד לכל המגדרים, וממש כיף לקרוא אותו יחד עם קהל היעד המופתע והמשועשע. נסו ותיהנו (ואולי תלמדו גם אתם דברים חדשים, מי יודע). לבני 10-4.

מיה מיטב

סופרת
רינת פרימו / המבוך

ציון: 9

ספר מקורי ומפתיע של מסע התבגרות ותגליות של הילד דוידי, שצולל לתוך הרפתקה הלקוחה מעולם חדרי הבריחה ומזמין את הקוראים הצעירים להצטרף.